چه می‌کنه این share it

چه می‌کنه این share it

بی‌گمان یکی از رایج‌ترین اپلیکیشن‌های گوشی و تبلت، برنامه اشتراک‌گذاری و تبادل فایل Share it است. این عبارت در زبان انگلیسی یعنی «به اشتراک بگذار!»

شیر ایت برنامه‌ای است که معمولا برای انتقال فایل (عکس، موسیقی، فیلم …) بین دو گوشی از آن استفاده می‌کنیم. با این برنامه نه نیازی به وای فای هست، نه نیازی به فعال‌کردن بلوتوث، نه استفاده از کابل ارتباطی، مموری‌خوان و ابزارهای دیگر. بعضی از مزایای بسیار جالب share it که شاید ندانید به شرح زیر هستند:

۱- سرعت انتقال فایل با این برنامه حدود ۲۰۰ برابر انتقال با بلوتوث است.

۲- این برنامه محدودیتی در ارسال نوع فایل، حجم فایل و سیستم عامل گوشی ندارد. مثلا می‌توانید از گوشی اندرویدی به گوشی آیفون فایل ارسال کنید.

۳- می‌توانید یک فولدر یا پوشه را به شکل یک‌جا به یک گوشی دیگر ارسال کنید.

۴- با این برنامه می‌توانید خود اپلیکیشن را ارسال کنید که مزیتی خارق‌العاده است. مثلا اگر در گوشی شما اپلیکیشن تلگرام هست، ولی در گوشی دوست شما نیست، نیازی نیست دوست شما از سایت بازار تلگرام را دانلود و نصب کند. کافی است شما تلگرام را برایش ارسال کنید و او به شکل فایل اصلی (apk) فایل را دریافت و نصب خواهد کرد.

دو نکته‌ی کاربردی:

? یکی از مهمترین امتیازات ShareIt آنست که روی کامپیوتر هم قابل نصب است. بنابراین اگر کامپیوتر یا لپتاپی داشته باشیم می‌توانیم بدون نیاز به کابل یا مموری‌خوان، عکس‌ها و فایل‌های فراوان گوشی خود را با سرعت زیادی به کامپیوتر (و بالعکس) منتقل کنیم تا گوشی ما نفسی بکشد و از دست فایل‌های زیاد خود خلاص شود.

? مزیت بسیار جالب دیگر آنست که می‌توانید فایل‌های کامپیوتر را به اشتراک بگذارید. مثلا فرض کنید یک فولدر از موسیقی‌های زیبا روی کامپیوتر شماست. بقیه افراد خانواده می‌توانند با موبایل خودشان به کامپیوتر شما وصل شوند و از آن فولدر، موسیقی دلخواه خود را انتخاب و گوش کنند.

باز هم بیشتر

نشانی وبسایت رسمی این برنامه http://www.ushareit.com است که چهار اپ مفید دیگر نیز ارائه می‌کند:

?Lock it: محافظت از گوشی و اپلیکیشن‌های آن
?Listen it :پخش موسیقی
?Clean it : ابزار بهینه‌سازی گوشی
?Clone it: گرفتن پشتیبان یا بکاپ کامل از گوشی و انتقال به گوشی دیگر


 

توسط | ۱۳۹۷-۲-۸ ۱۲:۲۸:۵۹ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۷|آموزش عمومی, متنی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.