۵ باور نادرست درباره‌ی کاربرد اینستاگرام در کسب و کار

۵ باور نادرست درباره‌ی کاربرد اینستاگرام در کسب و کار

تا کنون چند بار در مقالات آموزشی خودم، به شما توصیه کرده‌ام که از اینستاگرام به عنوان یک ابزار مهم کسب و کار استفاده کنید. متن زیر، خلاصه‌ی مقاله‌ای است که در وب‌سایت DrCRM منتشر کرده‌ام و می‌تواند به درد شما هم بخورد.

اینستاگرام فقط به درد کسانی می‌خورد که محصولاتشان به صورت بصری قابل نمایش باشد.

خیر. اصلا اینطور نیست. شما حتی اگر شرکت خدماتی هم باشید می‌توانید تصاویر جذابی در اینستاگرام شرکت خود بگذارید. مثلا از فضای کاری و فرهنگی، تصاویر باانرژی و خوب از کارکنان خود، مناسبت‌ها و جشن‌ها،… عکس بگذارید.

اینستاگرام فقط برای برندهای بزرگ مناسب است.

این هم حرف نادرستی است. همین الان در کشور خودمان افراد زیادی کسب و کارهای خانگی خود را در این شبکه اجتماعی تبلیغ می‌کنند. استارتاپ‌ها، هنرمندان، فروشندگان زیورآلات، خدمات ترجمه، عکاسی، خدمات کامپیوتری، افراد آزادکار (freelance) … همگی در حال استفاده از این اپلیکیشن هستند. چرا شما چنین استفاده‌ای نکنید؟

با اینستاگرام، کاری جز ارسال عکس نمی‌توان کرد.

دیده می‌شود که حتی برندهای بزرگ هم چنین برداشت اشتباهی دارند. در حالی که کارهای دیگری هم می‌توانید انجام دهید. مثلا می‌توانید به کمک اینستاگرام مسابقه برگزار کنید. یک هشتگ اختصاصی ایجاد کنید. از کاربران بخواهید تصاویری با این هشتگ منتشر کنند و به بهترین تصویر جایزه بدهید. این تصاویر به‌راحتی در اینترنت دست به دست می‌شوند و به محبوبیت شما در شبکه‌های اجتماعی کمک خواهند کرد.

خروجی‌های اینستاگرام را نمی‌توان تحلیل کرد.

اتفاقا می‌شود تحلیل کرد. این هم چند ابزار: SumAll، Statigram، SimplyMeasured، Nitrogram، GramPro، Static

اینستاگرام عکس‌های شما را می‌فروشد.

پس از آن که این شبکه اجتماعی در اواخر ۲۰۱۲ تغییراتی در قوانین خود داد، این شایعه قوت گرفت که حق فروش تصاویر کاربران را برای خود ایجاد کرده است. ولی اینچنین نیست. با خیال راحت عکس‌های خود را در اینستاگرام بگذارید. مالک این تصاویر خود شما هستید.

این مقاله را می‌توانید به صورت کامل در نشانی اصلی آن بیینید.


توسط | ۱۳۹۶-۴-۲۶ ۱۸:۵۰:۴۲ +۰۴:۳۰ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۶|آموزش عمومی, متنی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.