۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۰) مشاوره آنلاین

۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۰) مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین شبیه مورد ۹، ولی کلی‌تر است. در این حالت نیازی نیست متخصص امور کامپیوتری باشید. ممکن است یک وکیل، معلم خصوصی، مشاور تحصیلی، پزشک، تعمیرکار، روانشناس یا … باشید. در هر زمینه‌ای که تخصص داشته باشید، یکی از راه‌های گسترش مشتریان، استفاده از امکانات اینترنت است.
توصیه‌های زیر می‌تواند به شما کمک کند:

۱- اگر توان و وقتش را دارید، یک وب‌سایت داشته باشید که به طور منظم مطالب آموزشی مفید ارائه دهد. مثلا اگر کارشناس امور ثبت شرکت هستید، به طور منظم مقالات رایگانی درباره مسائل قانونی ثبت شرکت منتشر کنید. طبیعی است که افرادی که در اینترنت به دنبال ثبت شرکت هستند، به وب‌سایت شما که مطالب رایگان زیادی در اختیار آنها گذاشته بیشتر اعتماد می‌کنند و امکان تماس آنها با شما بیشتر از دیگران خواهد بود.

۲- اگر فرصتش را ندارید ولی می‌توانید هزینه کنید، بهتر است با صرف هزینه‌ی معقولی یک وبسایت برای شما طراحی شود. سپس یک یا چند نفر را به صورت پاره‌وقت به کار بگیرید تا وب‌سایت شما را مرتب به‌روزرسانی کنند و برای آن اطلاعات تهیه کنند. حضور در اینترنت را بسیار جدی بگیرید.

۳- مشاوران خانوادگی، روانشناسان و برخی از پزشکان می‌توانند بیماران خود را در جای‌جای دنیا به شکل آنلاین به کمک برنامه‌هایی مانند اسکایپ ویزیت کنند. اگر بتوانید با وب‌سایت خود اعتمادسازی کنید و مشتریانی خارج از کشور داشته باشید، درآمدهای ارزی هم می‌توانید به دست بیاورید.

۴- کار با شبکه‌های اجتماعی را فرا بگیرید. تلگرام، اینستاگرام، ابزارهای چت و گفتگو مانند اسکایپ … را جدی بگیرید و از آنها نه برای وقت‌گذرانی، که برای بهبود کسب و کار بهره ببرید.

۵- در حوزه کاری خود ویدئوها یا صوت‌های آموزشی جذاب و کاربردی درست کنید و اجازه دهید در طول زمان این مطالب در اینترنت دست به دست شود و شهرت شما را بیشتر کند.

۶- اگر معلم خصوصی یا مشاور تحصیلی هستید، حتما یک وب‌سایت یا حتی یک وبلاگ رایگان داشته باشید و مرتبا مطالب مرتبط در آن بگذارید. این مساله باعث می‌شود کم‌کم در جستجوهای اینترنتی نام شما دیده شود و شاگردان بسیاری پیدا کنید.

۷- می‌توانید برای شرکت‌ها یا وب‌سایت‌هایی که نیاز به مشاور از راه دور یا مشاور آنلاین دارند به شکل پاره‌وقت یا تمام‌وقت کار کنید.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.