۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۲) تبلیغات کلیکی PPC

۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۲) تبلیغات کلیکی PPC

تبلیغات کلیکی PPC چیست؟

پرداخت به ازای کلیک که به آن PPC یا Pay Per Click هم گفته می‌شود یکی از روش‌های رایج کسب درآمد در دنیای اینترنت است و شاید ندانید که یکی از رازهای میلیاردرشدن شرکت گوگل، ارائه همین نوع تبلیغات است. زمانی که خارج از کشور بودم، این روش را امتحان کردم و تبلیغات گوگلی را در وب‌سایت شرکت محل کارم قرار می‌دادم و هیچگاه فراموش نمی‌کنم که یک چک از دفتر اروپایی شرکت گوگل برای ما پست شد و آن را نقد کردیم.

این روش چگونه عمل می‌کند؟

فرض کنید شخصی یک نمایشگاه خودرو و یک میلیون تومان بودجه تبلیغات دارد و می‌خواهید تبلیغی به تعداد خیلی زیاد و با قیمت کم در وب‌سایت‌های مرتبط با خودرو نمایش دهد.

افرادی هم هستند که وب‌سایت‌هایی درباره خودرو دارند و دوست دارند تبلیغات مرتبط با خودرو در سایت خود نمایش دهند. هیچکدام از طرفین هم یکدیگر را نمی‌شناسند.

468x60

اما خوشبختانه وب‌سایت‌ها یا شرکت‌های معتبری هستند که مانند واسطه عمل می‌کنند. یعنی متن تبلیغ و بودجه را از یک طرف می‌گیرند و در وبسایت‌های طرف دیگر نمایش می‌دهند.

این کار به شکل کاملا اتوماتیک و کامپیوتری و بر اساس جداول و تعرفه‌های مشخص صورت می‌گیرد و خوبی این روش آنست که فقط هرگاه کلیکی روی تبلیغ انجام شود، از بودجه یک میلیون تومانی آن نمایشگاه مبلغی کسر خواهد شد. طبیعی است که درصدی به آن شرکت واسطه می‌رسد و درصدی هم به شرکتی که تبلیغ شما را در سایت خود گذاشته است.

شرکت‌های مشهور

مشهورترین وب‌سایت دنیا برای تبلیغات کلیکی، همین گوگل است. اگر بخواهید به گوگل تبلیغ بدهید باید از سرویس AdWords استفاده بکنید و اگر بخواهید با گوگل کسب درآمد کنید و تبلیغات کلیکی آن را در وب‌سایت خود بگذارید باید از سرویس AdSense استفاده کنید. (متأسفانه سرویس کسب درآمد برای کاربران ایرانی غیرفعال است.)

در ایران

در داخل ایران هم وب‌سایت‌های گوناگونی این سرویس را ارائه می‌دهند. مثلاً وب‌سایت‌های Anetwork و Adad در همین زمینه فعالیت می‌کنند. البته فعالیت Adad بر روی تبلیغ در اپلیکیشن‌های موبایل متمرکز است.

طبیعی است که هرچه وب‌سایت شما پربازدیدتر باشد، احتمال آن که درآمد شما از تبلیغات کلیکی بالاتر برود، بیشتر خواهد بود.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

۲ ديدگاه

  1. سایت کوتاه کننده لینک ۹ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

    سلام ممنونم از توضیحات عالیتون

    • مدیر سایت ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۷ ب.ظ - پاسخ دادن

      خواهش میکنم. سپاسگزارم.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.