این کاغذ‌پاره ارزشمند

این کاغذ‌پاره ارزشمند

آمدم سراغ خودرو، دیدم یک کاغذ کوچک گل‌گلی با دستخطی کودکانه روی شیشه‌ی جلو است:

«با سلام راننده‌ی ماشین. ما با چرخ به‌آرامی به آینه‌ی ماشین شما زدیم. ضرخواهی می‌کنیم.»

آینه‌ها را بررسی کردم. مشکلی نداشتند. کودکی دوچرخه‌سوار حین بازی در کوچه به آینه‌ی خودرو برخورد کرده بود و چقدر حس مسئولیت داشت که وقت گذاشته بود برای عذرخواهی یا به قول خودش «ضرخواهی!»

چقدر حالم خوب شد.
چقدر خدا را شکر کردم.
چقدر خوشحال شدم.

کودکان به گفته‌ی مسیح، به ملکوت خداوند نزدیک‌ترند. این کودک و کودکانی مانند او –اگر ما بزرگ‌ترهای نابهنجار اجازه بدهیم- در آینده چه انسان‌های بزرگ، چه اشخاص با مسئولیت، شریف و ارجمندی خواهند شد. همین‌الان هم هستند. از بسیاری از بزرگ‌سالانی که همه‌روزه می‌بینیم مسئولیت‌پذیرتر و شریف‌تر و پاسخ‌گوتر. خدا چنین کودکانی را حفظ کند و صدها درود بر والدینی که چنین فرزندانی تربیت می‌کنند.

* تا من و همسرم خواستیم از این یادداشت ارزشمند عکس بگیریم، دخترک ما آن را تجزیه کرد! هر طور بود با چسب، قدری آن را به حالت عادی برگرداندیم تا شما هم از این حال خوب، بی‌نصیب نمانید.


توسط | ۱۳۹۶-۶-۸ ۱۹:۳۵:۲۲ +۰۴:۳۰ شهریور ۸ام, ۱۳۹۶|منِ دیگر|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.