۳۰ راهکار کسب درآمد (۲۰) سخت افزار و شبکه

۳۰ راهکار کسب درآمد (۲۰) سخت افزار و شبکه

فرق نمی‌کند که رشته‌ی تحصیلی شما چه باشد. اگر آچار‌به‌دست هستید، استعداد ریاضی مناسبی دارید و دوست دارید با تجهیزات کامپیوتری و مخابراتی سروکار داشته باشید، می‌توانید در دوره‌های گوناگون سخت افزار و شبکه شرکت کرده، مدرک معتبر دریافت کنید. بانک‌ها، ادارات، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی و حتی موسسات کوچکی که نیاز به دوربین‌های مراقبتی اینترنتی دارند، همگی مشتریان بالقوه شما خواهند بود.

خوشبختانه در کشور ما مؤسسات مشهوری وجود دارند که دوره‌های آموزشی با استانداردهای جهانی برگزار می‌کنند. حضور در این دوره‌های کوتاه‌مدت، می‌تواند به افزایش مهارت و در نتیجه اشتغال شما کمک کند.

حضور در دوره‌های سخت‌افزاری مانند A+ به شما کمک می‌کند در مغازه‌های فروش کامپیوتر و موبایل … بتوانید کار کنید و به‌تدریج و با افزایش درآمد برای خودتان مغازه‌ای باز کنید.

حضور در دوره‌های شبکه، دو نوع فرصت شغلی برای شما ایجاد می‌کند:
۱- حضور به‌عنوان مشاور در شرکت‌های گوناگون برای ارائه خدمات
۲- استخدام در شرکت‌ها به‌عنوان مشاور شبکه و IT

بعضی از این دوره‌ها عبارت‌اند از: دوره CCNA شرکت سیسکو و دوره‌های MCSA و MCSE شرکت مایکروسافت. اگر بتوانید دوره‌های امنیت شبکه را نیز بگذرانید، فرصت‌های بیشتری برای اشتغال خواهید داشت.

توصیه‌ها:

۱- در این نوع کسب‌وکار، داشتن تجربه اهمیت بسزایی دارد و باید همواره در حال یادگیری مهارت‌های جدید و انجام پروژه‌های عملی باشید.
۲- اگر در حال حاضر درجایی دانشجو هستید و یک سایت کامپیوتری زیر نظر شماست، بهترین فرصت برای حضور در دوره‌های شبکه و تجربه دروس، در سایت کامپیوتری است. ای فرصت را از دست ندهید.
۳- گرفتن مدارک معتبر در حوزه شبکه و سخت‌افزار، فرصت تدریس نیز برای شما فراهم می‌کند که می‌تواند به‌عنوان یک زمینه دیگر درآمد، به شما کمک کند.
۴- مانند همیشه تکرار می‌کنم که داشتن علاقه، شرط اصلی است و اگر صرفاً می‌خواهید مدرکی داشته باشید، وقت و پول خود را بیهوده صرف نکنید.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.