۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۳) دانستن زبان خارجی

امکاناتی که دانستن زبان خارجی برای شما فراهم می‌کند بسیار زیاد است و اگر آن را با دانش کامپیوتر و اینترنت ترکیب کنید، فرصت‌های بسیاری برایتان فراهم خواهد شد. بعضی از این موارد عبارتند از:

  • ترجمه، تولید و فروش محتوا
  • تدریس
  • ترجمه هم‌زمان

ترجمه، تولید و فروش محتوا
۱- اگر خود شما حوصله، زمان و برنامه بلندمدت دارید با ایجاد یک وبلاگ، وب سایت، کانال اینستاگرام یا تلگرام شخصی، برای خود اعتبار ایجاد کنید که به عنوان یک مترجم موفق شناخته شوید و به شما کار پیشنهاد شود. این کار در راستای نکاتی خواهد بود که در مقاله کسب درآمد از راه آموزش توضیح دادم.

۲- در وب سایت‌های بازار کار آنلاین که قبلا توضیح داده‌ام عضو شوید و کار بگیرید.

۳- به عنوان تولیدکننده محتوا می‌توانید برای وب سایت‌های خبری، مطلب تهیه کنید. بسیاری از وب سایت‌ها نیاز به مترجمانی دارند که برای آنها مقاله و مطلب تهیه کنند.

۴- خودتان گرداننده‌ی یک وب سایت موفق باشید که یک گروه مترجم داشته باشید. البته این کار نیاز به برنامه‌ریزی درازمدت دارد.

۵- برای وب سایت‌ها یا کانال‌های موفق، کار ترجمه و زیرنویس فیلم انجام دهید.

۶- با اینترنت‌گردی و ترجمه و خلاصه‌سازی مطالب ارزشمند، جزوات و بسته‌‌های آموزشی تهیه کنید و بفروشید.

۷- در وب سایت‌ها یا کانال‌هایی که دانشجویان زیادی در آن هستند تبلیغ کنید و پروژه‌های دانشجویی انجام دهید.

زبان خارجی

تدریس

اگر مهارت تدریس دارید می‌توانید تدریس خصوصی زبان داشته باشید و این را در رسانه‌ی اینترنتی خود منعکس کنید. یعنی تمام مطالب وب سایت یا کانال خود را طوری جهت‌دهی کنید که مشخص باشد تخصص شما چیست. در این مسیر سعی کنید به شکل کاملا هدفمند عمل کنید و مثلا مشخص باشد که آیا مدرس IELTS و TOEFL هستید، یا مدرس کودکان یا مدرس کنکور و …

ترجمه هم‌زمان

یکی از راهکارهای دیگر کسب درآمد آنست که مترجم مدیران شرکت‌ها یا شخصیت‌های مشهور باشید و به طور تخصصی روی این کار متمرکز شوید. همچنین می‌توانید گروهی از مترجمان زبان‌های مختلف را گردهم آورید و به شکل گروهی در قالب یک وب سایت، این خدمات را انجام دهید.

توصیه‌ها

۱- زمینه‌های مورد علاقه خود را بشناسید و بیشتر روی آنها تمرکز کنید. مثلا سعی کنید به طور مشخص مترجم وب سایت، مترجم متون بازرگانی، متون تجاری، مدیریتی یا … باشید و سعی نکنید در همه زمینه‌ها وارد شوید.

۲- مهارت تایپ فارسی و لاتین خود را تقویت کنید.

۳- حتما روش کار با محبوبترین برنامه وب سایت‌های محتوایی، یعنی وردپرس (در حد درج مقاله و مطلب) را فرا بگیرید.

۴- سعی کنید دوستانی در بین طراحان وب داشته باشید که برای ترجمه‌ی وب سایت‌ها به شما مراجعه کنند.

۵- برای مجلات چاپی هم مقاله ترجمه کنید تا در دنیای غیرآنلاین هم اعتبار داشته باشید.

۶- برای تولید محتوای آموزشی رایگان وقت بگذارید تا اعتبار شما بین دیگران افزایش پیدا کند.

سی راهکار کسب درآمد وقتی به کار شما می‌آیند که (۱) به آنها علاقه داشته باشید (۲) بر رشد شخصی خود متمرکز شوید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی، عجیب و سریع برای پولدارشدن از راه اینترنت وجود ندارد. کسب ثروت پایدار نیازمند خودسازی، مطالعه و پشتکار است. توصیه می‌کنم که مجموعه آموزش‌های رایگان راه‌اندازی کسب و کار آنلاین را هم حتما ببینید.


0/5 ( 0 نظر )

دیدگاه‌تان را بنویسید:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

WhatsApp chat