۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۳) دانستن زبان خارجی

۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۳) دانستن زبان خارجی

امکاناتی که دانستن زبان خارجی برای شما فراهم می‌کند بسیار زیاد است و اگر آن را با دانش کامپیوتر و اینترنت ترکیب کنید، فرصت‌های بسیاری برایتان فراهم خواهد شد. بعضی از این موارد عبارتند از:

  • ترجمه، تولید و فروش محتوا
  • تدریس
  • ترجمه هم‌زمان

ترجمه، تولید و فروش محتوا
۱- اگر خود شما حوصله، زمان و برنامه بلندمدت دارید با ایجاد یک وبلاگ، وب‌سایت، کانال اینستاگرام یا تلگرام شخصی، برای خود اعتبار ایجاد کنید که به عنوان یک مترجم موفق شناخته شوید و به شما کار پیشنهاد شود. این کار در راستای نکاتی خواهد بود که در مقاله کسب درآمد از راه آموزش توضیح دادم.

۲- در وب‌سایت‌های بازار کار آنلاین که قبلا توضیح داده‌ام عضو شوید و کار بگیرید.

۳- به عنوان تولیدکننده محتوا می‌توانید برای وب‌سایت‌های خبری، مطلب تهیه کنید. بسیاری از وب‌سایت‌ها نیاز به مترجمانی دارند که برای آنها مقاله و مطلب تهیه کنند.

۴- خودتان گرداننده‌ی یک وب‌سایت موفق باشید که یک گروه مترجم داشته باشید. البته این کار نیاز به برنامه‌ریزی درازمدت دارد.

۵- برای وب‌سایت‌ها یا کانال‌های موفق، کار ترجمه و زیرنویس فیلم انجام دهید.

۶- با اینترنت‌گردی و ترجمه و خلاصه‌سازی مطالب ارزشمند، جزوات و بسته‌‌های آموزشی تهیه کنید و بفروشید.

۷- در وب‌سایت‌ها یا کانال‌هایی که دانشجویان زیادی در آن هستند تبلیغ کنید و پروژه‌های دانشجویی انجام دهید.

زبان خارجی

تدریس

اگر مهارت تدریس دارید می‌توانید تدریس خصوصی زبان داشته باشید و این را در رسانه‌ی اینترنتی خود منعکس کنید. یعنی تمام مطالب وب‌سایت یا کانال خود را طوری جهت‌دهی کنید که مشخص باشد تخصص شما چیست. در این مسیر سعی کنید به شکل کاملا هدفمند عمل کنید و مثلا مشخص باشد که آیا مدرس IELTS و TOEFL هستید، یا مدرس کودکان یا مدرس کنکور و …

ترجمه هم‌زمان

یکی از راهکارهای دیگر کسب درآمد آنست که مترجم مدیران شرکت‌ها یا شخصیت‌های مشهور باشید و به طور تخصصی روی این کار متمرکز شوید. همچنین می‌توانید گروهی از مترجمان زبان‌های مختلف را گردهم آورید و به شکل گروهی در قالب یک وب‌سایت، این خدمات را انجام دهید.

توصیه‌ها

۱- زمینه‌های مورد علاقه خود را بشناسید و بیشتر روی آنها تمرکز کنید. مثلا سعی کنید به طور مشخص مترجم وب‌سایت، مترجم متون بازرگانی، متون تجاری، مدیریتی یا … باشید و سعی نکنید در همه زمینه‌ها وارد شوید.

۲- مهارت تایپ فارسی و لاتین خود را تقویت کنید.

۳- حتما روش کار با محبوبترین برنامه وب‌سایت‌های محتوایی، یعنی وردپرس (در حد درج مقاله و مطلب) را فرا بگیرید.

۴- سعی کنید دوستانی در بین طراحان وب داشته باشید که برای ترجمه‌ی وبسایت‌ها به شما مراجعه کنند.

۵- برای مجلات چاپی هم مقاله ترجمه کنید تا در دنیای غیرآنلاین هم اعتبار داشته باشید.

۶- برای تولید محتوای آموزشی رایگان وقت بگذارید تا اعتبار شما بین دیگران افزایش پیدا کند.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.