۳۰ راهکار کسب درآمد (۹) رفع اشکال آنلاین

۳۰ راهکار کسب درآمد (۹) رفع اشکال آنلاین

سال‌هاست در کنار فعالیت‌های کامپیوتری رایج، رفع اشکال آنلاین و از راه دور انجام می‌دهم تا مشکلات کامپیوتری دیگران را حل کنم. مثلا در سال گذشته، علاوه بر هم‌وطنان ساکن ایران، رفع اشکال‌ها و مشاوره‌هایی برای ایرانیان ساکن آسیا، استرالیا، اروپا و امریکای شمالی داشته‌ام. شما هم اگر در زمینه خاص کامپیوتری تجربه دارید، به یاری اینترنت می‌توانید مشتریانی فراتر از مرزهای شهر و کشور خود داشته باشید.

توصیه‌ها و نکات زیر می‌تواند به شما بیشتر کمک کند:

۱- به کمک وب‌سایت، کانال شخصی تلگرام یا اینستاگرام و درج مطالب آموزشی مرتبط با تخصص خود، برای خودتان اعتبار ایجاد کنید تا بتوانید مشتریان راه دور بیشتری داشته باشید.

۲- خدمات خود را به شکل قابل قبولی ارائه دهید. مساله فقط کسب درآمد نباشد، بلکه رضایت مشتری را حتما در نظر داشته باشید.

۳- اگر به شکل گفتگوی صوتی (voice chat) می‌توانید اشکال دیگران را رفع کنید، روش‌های کار با ابزارهایی مانند اسکایپ را حتما فرا بگیرید.
اسکایپ

۴- اگر نحوه خدمت شما به شکلی است که باید روش کاری را با نشان‌دادن روی مانیتور به دیگران بیاموزید، حتما برنامه تیم ویوئر Team Viewer را از این نشانی دانلود و نصب کنید. در این حالت شما می‌توانید از روی کامپیوتر خود، کامپیوتر مشتری را ببینید و به او نکات لازم را روی کامپیوتر خودش نشان دهید.

۵- دروب‌سایت‌های مربوط به بازار کار آنلاین عضو شوید و خدمات و دستمزد خود را مشخص کنید. مثلا بگویید من به ازای ساعتی ۱۵۰۰۰ تومان فلان خدمت کامپیوتری را می‌توانم انجام دهم.

۶- در دنیای امروز، استخدام نیروها از سراسر جهان کار رایجی شده است. شرکت‌های زیادی در داخل و خارج از کشور، نیاز به کارشناسانی دارند تا در بخش پشتیبانی (customer service) از حضور آنها استفاده شود. با استخدام در چنین سایت‌هایی حتی از خانه می‌توانید کار کنید و در ساعاتی که آنلاین هستید، درآمد هم کسب کنید.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.