۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۹) حل مشکلات مردم

بعضی مربیان موفقیت اعتقاد دارند که راه رسیدن به ثروت پایدار و دائمی، حل مشکلات مردم است: تشخیص بدهید که دیگران به چه چیزی نیاز دارند و آن نیاز را برطرف کنید.

مثلاً وب سایت ebay که بزرگ‌ترین بازار خریدوفروش اینترنتی کالای دست‌دوم است، به این دلیل موفق شد که بنیان‌گذار ایرانی‌تبار آن (پی‌یر امیدیار)، نیاز مردم به وجود چنین وب سایتی را درک کرد، به بهترین شکل به این نیاز پاسخ داد و میلیاردر شد.

گروهی هم بر این اعتقاد هستند که اصولاً مردمان کارآفرین افرادی هستند که این توانایی را دارند که نیازها را تشخیص بدهند و برای رفع آن‌ها اقدام کنند.

اگر این مهارت در جوانان کشوری پرورش پیدا کند، افراد کمتری به دنبال استخدام شدن خواهند رفت و افراد بسیار بیشتری با رفع نیازهای اجتماع، ثروتمند خواهند شد.

در روز با هر معضلی که برخورد می‌کنید از خود بپرسید چگونه می‌توانم آن را حل کنم؟ شاید مراجعات مکرر به یک اداره، شما را متخصص انجام کارهای اداری کرده است. روشی پیدا کنید که این تخصص را در اختیار دیگران قرار بدهید و کار آن‌ها را راحت کنید.

مثلاً فرض کنید که هرروز در شهر توریستی شما باید به پرسش‌های مسافران پاسخ بدهید. می‌توانید با یک اپلیکیشن مناسب، یک وب سایت خوب، یک سامانه پیامکی یا تلفنی مطمئن، نیازهای مسافران را برطرف کنید.

وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی، با شناخت و رفع نیاز مردم، به درآمدهای بسیار خوب رسیده‌اند. اصولاً شما در طول روز به وب سایت‌هایی سر می‌زنید و از اپلیکیشن هایی استفاده می‌کنید که در حال برطرف کردن نیازهای شما هستند. برنامه‌هایی مانند اسنپ که رقیب جدی تاکسی‌تلفنی‌های سنتی شده‌اند، از همین راهکار استفاده می‌کنند؛ یعنی نیازی را به‌دقت شناسایی کرده‌اند و در حال پاسخگویی به آن هستند.

در شغل خود ببینید که چه نیازی را می‌توانید برطرف کنید؛ مثلاً اگر تعمیرکار یخچال هستید، با یک وبلاگ/وب سایت ساده، یک کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام، شروع به ارائه آموزش‌های ساده کنید. این کار نه‌تنها باعث رفع نیازهای اولیه دیگران می‌شود که باعث افزایش مشتریان شما نیز خواهد شد.

سی راهکار کسب درآمد وقتی به کار شما می‌آیند که (۱) به آنها علاقه داشته باشید (۲) بر رشد شخصی خود متمرکز شوید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی، عجیب و سریع برای پولدارشدن از راه اینترنت وجود ندارد. کسب ثروت پایدار نیازمند خودسازی، مطالعه و پشتکار است. توصیه می‌کنم که مجموعه آموزش‌های رایگان راه‌اندازی کسب و کار آنلاین را هم حتما ببینید.


دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

WhatsApp chat