۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۸) بسترسازی برای دیگران

۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۸) بسترسازی برای دیگران

وب‌سایت‌های بسیار مشهور دنیا، عموماً خودشان محتوا تولید نمی‌کنند، بلکه کارشان بسترسازی برای دیگران است. یعنی فضایی فراهم می‌کنند که دیگران علاقه‌مند به حضور در آن‌ها شوند و خودشان اطلاعات تولید کنند.

ویکیپدیا (بزرگترین دانشنامه‌ی آنلاین)، آپارات و یوتیوب (اشتراک‌گذاری ویدئو)، لینکدین و فیس‌بوک و تویتر (شبکه‌های اجتماعی)، تلگرام و واتساپ و … (ارتباطی)، اینستاگرام (اشتراک‌گذاری تصویر)، آمازون (بزرگ‌ترین کتاب‎فروشی اینترنتی دنیا)، ebay (بزرگ‌ترین وب‌سایت خریدوفروش کالای دست‌دوم)، پرشین‌بلاگ، بلاگفا (وبلاگ‌نویسی فارسی)، گیت‌هاب (بزرگترین شبکه اجتماعی برنامه‌نویسان) … هیچ‌کدام خودشان محتوا و مقاله و اطلاعات و کالا و کتاب تولید نمی‌کنند. آن‌ها با هوشمندی فضایی فراهم می‌کنند که برای دیگران جذاب باشد و خود کاربران شروع به گذاشتن مطالب و تبادل اطلاعات بکنند.

در ایران هم وب‌سایت‌های زیادی به این شیوه عمل می‌کنند؛ مثلاً شبکه اجتماعی کلوب، بستری فراهم می‌کند که افراد در آن عضو شوند و با یکدیگر ارتباط داشته باشند. وب‌سایتی مثل کافه بازار، فضایی فراهم می‌کند که طراحان اپلیکیشن موبایل، در آن محصولات خود را برای فروش بگذارند …

این راهکار، عموماً نیاز به بودجه مناسب، برنامه‌ریزی بسیار صحیح و دقیق و شناخت بسیار خوب فضای کسب‌وکار دارد. اگر شما اطلاعات کافی درزمینهٔ کسب‌وکار و دنیای اینترنت ندارید، توصیه نمی‌کنم در چنین زمینه‌ای وارد شوید.

ولی اگر بودجه کافی دارید و امکان استفاده از نیروهای متخصص برای شما ممکن است، با تمرکز روی نیازهای جامعه، می‌توانید از راهکار ۱۸ استفاده کنید. مثلاً وب‌سایتی مانند نی‌نی سایت، با تمرکز بر روی نیازهای مادران جامعه، فضایی فراهم کرده است که مادرانی که فرزندان خردسال دارند باهم تبادل اطلاعات و محتوای وب‌سایت را غنی می‌کنند.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.