بپرس سرورم ! غول چراغی به نام ولفرام آلفا

آیا دوست دارید یک غول چراغ می‌داشتید که سوالات علمی و اطلاعات عمومی شما را ظرف چند ثانیه جواب می‌داد؟ ولفرام آلفا همان غول چراغ است!

وب سایتی که انواع معادله‌های ریاضی، فیزیک و شیمی را برای شما حل می‌کند، شیمی و فیزیک و زمین‌شناسی و زبان‌شناسی سرش می‌شود. آمار بسیاری از رویدادهای دنیا را دارد. می‌تواند به‌سادگی تاریخ تولد شما را بگیرد و بگوید شما چند سال و چند ماه و چند روزتان است و در روز تولد شما چه اتفاقات جالبی افتاده. از ستارگان آسمان و عمر زمین می‌توانید از او سوال کنید و حتی می‌تواند سوال‌های انسانی شما را جواب بدهد. مثلا از او بپرسید که برادرزاده خواهر پدر من چه کسی می‌شود؟ اطلاعات شیمیایی و شکل مولکول آب چگونه است و …؟

در این ویدئو بعضی از ویژگی‌های جالب این غول چراغ را برای شما بازگو خواهم کرد.

تفاوت با گوگل
گوگل یک موتور جستجو یا search engine است. ولی ولفرام آلفا یک موتور محاسباتی دانش یا computational knowledge engine است که به شکل بسبار پیچیده‌تری برای سوالات شما پاسخ پیدا می‌کند و می‌توانید از او به عنوان یک مشاور درسی بسیار سریع کمک بگیرید.

سازندگان
این وب سایت زیر نظر استفان ولفرام اداره می‌شود که یک دانشمند فیزیکدان و متخصص علوم کامپیوتری است. از محصولات دیگر این شخص و همکاران او می‌توان به نرم‌افزار قدرتمند متمتیکا mathematica اشاره کرد که یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای محاسبات ریاضی است.

اطلاعات بیشتر را در ویکیپدیا (انگلیسی، فارسی) یا در خود وب سایت ببینید.


5/5 ( 1 نظر )

دیدگاه‌تان را بنویسید:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

WhatsApp chat