سنگریزه‌ی داخل کفش را دربیاور!

سنگریزه‌ی داخل کفش را دربیاور!

برای شما پیش‌آمده که مشغول راه‌رفتن در دشت و صحرا یا خیابان باشید و سنگریزه‌ی کوچکی در داخل کفش یا جوراب، آزارتان بدهد؟ گاهی در چنین مواقعی می‌گوییم بگذار به مقصد برسم درستش می‌کنم؛ حاضریم مدتی با مشکل راه برویم، ولی ۵ ثانیه توقف نکنیم تا آن سنگ‌ریزه را از کفش خود خارج کنیم.

گاه بد نیست مرور کنیم که در زندگی روزمره، چه سنگ‌هایی در کفش، یا درست‌تر بگویم، چه بارهای بیهوده‌ای در ذهن داریم که ارزش حمل ندارند … اگر این پرسش را از خود بپرسیم، خواهیم دانست ذهن ما در زیر فشار مسائلی کمر خم کرده است که واقعاً اهمیتی ندارند. در چنین مواقعی، دست‌کم می‌توانیم به‌سادگی آن مسئله را یادداشت کنیم و ذهن را سبک و آزاد کنیم تا به کارهای ضروری خودش برسد.

نوشتن، هم برای رهایی از مشغله‌های ذهنی و هم برای روشن شدن مسیر پیش رو، ابزار بسیار مفیدی است. بنویسید! نوشتن معجزه می‌کند. حتی اگر دوست دارید درآمد بیشتری داشته باشید، رقم آن را به شکل مکتوب و مشخص بنویسید.

در کنار آزادشدن از سنگریزه‌ها، این را هم باید بپرسیم که اصولاً می‌دانیم راهی که داریم می‌رویم به کجا قرار است برسد؟ خیلی خوب است که درنگ کنیم و از خودمان بپرسیم قرار است به چه برسم؟ بسیاری را می‌شناسم که صبح تا شام یکسره خود را مشغول می‌کنند که همین پرسش حیاتی را از خود نپرسند!


توسط | ۱۳۹۶-۵-۵ ۱۹:۱۷:۰۱ +۰۴:۳۰ مرداد ۵ام, ۱۳۹۶|رشد شخصی, منِ دیگر|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.