اسکرین شات چیست و چگونه آن را برای دیگران ارسال کنیم؟

اگر با یک شرکت یا شخص متخصص امور کامپیوتری صحبت کنید ممکن است به شما بگوید یک اسکرین شات از مشکل خودت برای من بفرست و شما بگویید: هان؟! چی بفرستم؟

گاهی لازم می‌شود از مطلبی روی صفحه کامپیوتر خود (بدون دوربین و موبایل) عکس بگیریم و برای دیگران بفرستیم. به تصویری که از صفحه‌ی کامپیوتر می‌گیریم اسکرین شات Screen Shot گفته می‌شود. تا پنج دقیقه دیگر شما هم می‌توانید اسکرین شات تولید کنید و برای دیگران بفرستید.

الف- گرفتن اسکرین شات

بدون این که نیاز به دوربین عکاسی یا موبایل باشد، از روی صفحه‌کلید کامپیوتر دکمه پرینت اسکرین PrtSct را ‌می‌زنیم. (این دکمه معمولا بالای صفحه کلید در نیمه سمت راست قرار دارد.)

سپس یک برنامه گرافیکی مانند فتوشاپ یا یک برنامه ساده مانند نقاشی Paint را باز می‌کنیم و گزینه Paste را می‌زنیم. همچنین می‌توانیم دکمه کنترل Ctrl را نگه داریم و حرف V انگلیسی را بزنیم. این تصویر را با یک نام مثلا test.jpg ذخیره می‌کنیم. اسکرین شات آماده است.

ب- ارسال برای دیگران

همیشه شبکه‌های اجتماعی روی کامپیوتر در دسترس نیستند و ممکن است مخاطب ما هم دسترسی به این شبکه‌ها نداشته باشد.

بنابراین اسکرین شات را در یک سایت مجانی آپلود تصاویر، ارسال می‌کنیم. سایت‌های بسیار زیادی برای آپلود (بارگذاری) تصاویر وجود دارند که البته هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر امروز کار می‌کنند فردا ف-ی-ل-ت-ر نشده باشند!

با این حال دو مورد از آنها عبارتند از:

http://tinypic.com/
هم عکس و هم ویدئو را بارگذاری می‌کند.

https://prnt.sc/
عکس بارگذاری می‌کند.

پس از بارگذاری عکس، خود آن وبسایت یک نشانی ساده مثلا tinypic.com/t4JGHDgfh49 تولید می‌کند و به ما می‌دهد. آن نشانی را برای دیگران می‌توانیم بفرستیم. آنها هم با کلیک روی نشانی، عکس یا ویدئو را خواهند دید.

بعضی از کاربردها و مزایا:

۱- نیازی نیست از صفحه کامپیوتر خود با موبایل یا دوربین عکس بگیریم.

۲- وقتی موبایل ما اشکالی داشته باشد، به اینترنت متصل نباشد یا دوربین خوبی نداشته باشد، تهیه اسکرین شات و آپلود آن، تنها انتخاب ممکن است.

۳- هیچ هزینه‌ای برای آپلود عکس و ویدئو نمی‌پردازیم.

۴- هر عکسی را می‌توانیم با این روش در وبلاگ یا وبسایت خود بگذاریم، بدون اینکه فضایی در سایت یا وبلاگ مصرف شود.

۵- مشخص نمی‌شود که چه کسی این عکس را منتشر کرده است.

۶- نشانی تولیدشده را می‌توانیم در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم.

۷- برای مواردی که کامپیوتر ما نیاز به رفع اشکال دارد و شرکت‌های خدماتی یا مشاوران کامیپوتری، «اسکرین شات» می‌خواهند، یعنی می‌گویند از مشکل عکس بگیرید و ارسال کنید، این روش کار ما را بسیار آسان می‌کند.


دیدگاه‌تان را بنویسید:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

WhatsApp chat