۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۱) Affiliation

۳۰ راهکار کسب درآمد (۱۱) Affiliation

Affiliation چیست؟

برای این واژه معادل‌های گوناگونی در زبان فارسی وجود دارد. مثلا بازاریابی رابطه ای، بازاریابی مشارکتی و … ولی مساله کلی این است که شما برای دیگران تبلیغ می‌کنید و در ازای فروش کالا یا خدمات آنها، درصد می‌گیرید.

مثال واقعی

مثلا فرض کنید یک وب‌سایت، بسته‌های آموزشی خاصی می‌فروشد و بخشی برای فروش مشارکتی یا affiliation هم دارد. شما در آن بخش عضو می‌شوید. یک لینک یا بنر تبلیغاتی به شما داده می‌شود. شما آن لینک یا بنر را در وب‌سایت، وبلاگ، داخل ایمیل، خبرنامه، کانال تلگرام یا اینستاگرام، بین پاراگراف‌های مقالات وب‌سایت و … قرار می‌دهید و دیگران را تشویق به خرید آن محصول یا کالا می‌کنید. اگر کسی با کلیک روی لینک یا بنر شما، از آن وب‌سایت خریدی بکند، درصدی به حساب شما واریز خواهد شد.

بنابراین اگر وب‌سایت، وبلاگ، کانال تلگرام، صفحه اینستاگرام یا هر رسانه آنلاین و پربیننده‌ی دیگری دارید، بک راه کسب درآمد آن است که در فروش محصولات و خدمات شرکت‌های دیگر مشارکت کنید.

بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌های پربیننده، به‌ویژه آن‌ها که وب‌سایت‌هایی برای بررسی و تحلیل تخصصی دارند، از این روش کسب درآمد می‌کنند. مثلاً شخصی که در کار طراحی وب‌سایت یا تحلیل خدمات هاستینگ است، می‌تواند affiliate شرکت‌های مختلف هاستینگ شود و با ارجاع دادن افراد به آن سایت‌ها، درآمد کسب کند.

در ایران هم سایت‌های زیادی از این روش استفاده می‌کنند تا محصولات خود را بیشتر بفروشند. این بار اگر وارد وب‌سایتی شدید، به این مسئله دقت کنید که آیا آن وب‌سایت بخشی به نام «کسب درآمد با ما، کسب درآمد از طریق ما، بازاریابی برای ما» و … دارد؟

با عضویت رایگان در چنین بخش‌هایی و تبلیغ برای سایت‌های دیگر، درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت.

توجه به نکات زیر ضروری است

۱- مردم از دیدن وب‌سایت‌هایی که بمباران تبلیغاتی می‌کنند خوششان نمی‌آید. در تبلیغات، اعتدال را رعایت کنید. گوگل هم به وب‌سایت‌هایی که فقط با هدف نمایش تبلیغ فعالیت می‌کنند میانه خوبی ندارد و به آن‌ها نمره منفی می‌دهد.

۲- سعی کنید فقط درزمینه‌هایی تبلیغ بگذارید که مرتبط با کسب و کار شماست.

۳- شما نمی‌توانید روی درآمد تبلیغاتی حسابی باز کنید، مگر آن که ابتدا وب‌سایت خود را پربازدید کرده باشید.

۴- وب‌سایت‌های زیادی هستند که با آب و تاب و تبلیغات دروغین فراوان شما را تشویق می‌کنند که از برنامه‌های Affiliation آنها استفاده کنید. توصیه می‌کنم فقط با شرکت‌های معتبر در این زمینه همکاری کنید. گول افرادی را که قول ثروت‌های بادآورده و سریع می‌دهند نخورید.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.