۳۰ راهکار کسب درآمد (۲) وبسایت آموزشی

۳۰ راهکار کسب درآمد (۲) وبسایت آموزشی

راهکار ۲- وبسایت آموزشی

*
چیزی بلد هستید که بتوانید آن را به دیگران بیاموزید؟

آشپزی، تدریس دروس مدرسه و دانشگاه، خیاطی، گل‌آرایی، حسابداری، کامپیوتر، تعمیر وسایل منزل، مکانیکی اتومبیل، پرستاری، روانشناسی، زبان خارجی … مهارتی برای آموزش دارید؟

چه در حال حاضر شاغل باشید و چه نباشید، توصیه می‌کنم یک وب‌سایت آموزشی یا حتی وبلاگ شخصی داشته باشید و به طور منظم در آن مطالب آموزشی بگذارید. زودتر از آنچه تصور بکنید چندین ماه می‌گذرد و وبسایت/وبلاگ شما پر از مطالب آموزشی مفید خواهد شد. با جستجو در اینترنت افراد شما را پیدا خواهند کرد و از کالاها یا خدمات شما استفاده خواهند کرد.

افراد به طور معمول به کسانی که اهل آموزش هستند اعتماد بیشتری دارند. آموزش مطالب مفید، یک روش غیرمستقیم بازاریابی و افزایش مشتری است. افرادی که با جستجو در اینترنت به دنبال یک رستوران، تعمیرکار اتومبیل، پزشک، مشاور، وکیل، حسابدار … می‌گردند اگر متوجه شوند که شخص مورد نظر آنها با سخاوت مطالب آموزشی بسیاری در اختیار دیگران قرار می‌دهد چنین شخصی را به دیگر رقبا ترجیح می‌دهند.

اگر اهل آموزش هستید و چیزی بلد هستید، با تمرکز روی همین استعداد به‌تدریج برای خود شهرت و اعتبار و درآمد کسب کنید. اگر در جایی شاغل هستید و می‌خواهید کم‌کم به شکل شخصی کار کنید و مشاوره بدهید، این راهکار را جدی بگیرید.

توصیه‌ها
۱- درباره روش‌های فروش و بازاریابی حتما مطالعه داشته باشید.

۲- سعی کنید به شیوه‌های گوناگون مطالب آموزشی تولید کنید. صوت، ویدئو، متن، کتاب کاغذی، کتاب الکترونیکی …

۳- از رسانه‌های گوناگون استفاده کنید. تلگرام، اینستاگرام، وبسایت و …

۴- به هیچوجه دانش و تجربه خود را دست کم نگیرید. افراد عموما گمان می‌کنند تخصص آنها را همه بلد هستند. مثلا یک تعمیرکار فکر می‌کند همه با موتور خودرو آشنایی دارند. یک خانم خانه‌دار فکر می‌کند همه می‌دانند چگونه یک خورش درجه یک درست کنند و … ولی این یک باور نادرست است.

در سی روز ماه رمضان، سی راهکار گوناگون کسب درآمد به کمک کامپیوتر و اینترنت را برای شما بیان می‌کنم. این راهکارها وقتی به بهترین شکل عمل می‌کنند که به آنها علاقه داشته باشید. لازم به ذکر است که هیچ روش جادویی و عجیبی برای پولدارشدن سریع، در این راهکارها وجود ندارد.


در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.