خدایا شکرت برای هم‌صنفان بد !

در طول سه ماه گذشته، سه مشتری من افرادی بودند که از سه هم‌وطن بی‌مسئولیت خود گزیده شده بودند. یکی در لندن، یکی در تورنتو و یکی هم تهران.

ماجرایی تکراری و همیشگی: یک شخص به‌اصطلاح زرنگ، کاری را در دست می‌گیرد. قیمتی بسیار بالا تعیین می‌کند. کاری بسیار ضعیف تحویل می‌دهد و برای همه‌چیز (از تحویل دادن اطلاعات سایت تا رفع اشکال و خدمات حین و پس از طراحی) مشتری خود را اذیت می‌کند. مشتری هم پس از مدتی از خیر همه‌چیز می‌گذرد و سعی می‌کند افرادی را پیدا کند که درست‌کارتر باشند و این‌قدر اذیت نکنند.

وب‌سایتی که برای دوست خود در کانادا طراحی مجدد کردم از همه نظر فاجعه بود. اصول اولیه سئو، سرعت بارگذاری، بهینه‌سازی تصاویر، گرافیک و ظاهر مناسب و ده‌ها نکته که ما در ایران کمابیش برای ارزان‌ترین کارها هم رعایت می‌کنیم.

عملکرد (performance) طراحی ایشان را با وب‌سایت معتبر gtmetrix بررسی کردم و نمره‌ی صفر گرفت! در حالی که اگر کار به‌درستی انجام شود دست کم باید نمره‌ی ۷۰ به دست بیاید.

از صمیم قلب دعا می‌کنم که آن هم‌وطن ما در کانادا که حتی اسم و فامیلی لاتین برای خودش انتخاب کرده و طراحی وبسایت می‌کند سر عقل بیاید، هدایت شود و بداند که راه درست کسب درآمد عالی و درازمدت، آن است که به جای زرنگ‌بازی، مهارت‌ها و دانش فنی خود را بالا ببرد و جانب انصاف و مسئولیت‌پذیری را رعایت نماید.

بد نیست این صوت آموزشی مرا یک بار دیگر بشنوید:
چگونه یک مشاور بد خدمات آنلاین می‌تواند شما را بدبخت کند!


توسط |۱۳۹۷-۱۱-۲۵ ۰۰:۴۴:۴۳ +۰۳:۳۰بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۷|آموزش عمومی, متنی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

طراح بین‌المللی وبسایت، مشاور سئو و کسب و کارهای آنلاین و پژوهشگر در زمینه‌ی رشد شخصی هستم. تا کنون در این وبسایت بیش از 250 محتوای آموزشی رایگان متنی، صوتی و ویدیویی برای شما تهیه کرده‌ام که مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

WhatsApp chat