رابطه دلار و کاویانی آنلاین !

رابطه دلار و کاویانی آنلاین ! چرا دو سه ماه این‌قدر کم‌کار بودم؟

از زمانی که هنوز ساکن دبی بودم تا یک ماه پیش، (یعنی حدود هفت سال) از یک شرکت کانادایی سرور اختصاصی برای خودم و جمعی از دوستان و مشتریانم اجاره می‌کردم تا مشتریان طراحی وبسایت من برای امور میزبانی وب، با خودم سروکار داشته باشند و خیالشان راحت باشد.

قیمت‌های آن شرکت کانادایی در این هفت سال یک دلار هم بیشتر نشد. تا زمانی هم که ساکن امارات بودم دلار امریکا همیشه‌ی خدا ۳٫۶۵ درهم بود و اکنون هم هست. مشکل اینجا بود که تومان میل زیادی به تغییر داشت. روزی که به امارات رفتم هر دلار ۷۰۰ تومان بود. پنج سال پیش که به ایران برگشتم در مرز ۳۵۰۰ تومان نوسان می‌کرد و الان هم که …

یک ماه پیش به این نتیجه رسیدم که دیگر نمی‌شود. من که نمی‌توانم هرروز قیمت‌هایم را عوض کنم و به جای تمرکز بر طراحی وب‌سایت مشتریان، دائما مشغول تغییرات دلار باشم. پس بگذار از یک شرکت داخلی که سرور اروپایی دارد خدمات بگیرم که دست کم قیمت‌ها به تومان باشد.

بنابراین نیمه‌ی اول ماه رمضان را هر شب تا سحر بیدار ماندم. تمام شرکت‌های معتبر هاستینگ ایران را بررسی کردم. با تک‌تک آنها تماس گرفتم. در نهایت تنها یکی دو شرکت باقی ماند که قیمت، کیفیت و شرایط لازم برای انتقال را، در سطحی که من از کانادا سرویس می‌گرفتم داشتند. چند هاستینگ بسیار خوب بودند و هستند، ولی قیمتشان بسیار زیاد بود …

هفت سال من فقط برای آن شرکت کانادایی پول واریز می‌کردم و دغدغه‌ی هیچ چیزی را نداشتم. هرچند به دلیل تحریم ایران، چندبار بین سرورهای خود آن شرکت جابجا شده بودیم که خطری پیش نیاید. ولی از فردای انتقال به شرکت داخلی، دغدغه‌ها شروع شد! هر روز پیامی دریافت می‌کردم که فلان سایتت مشکل دارد، آن کار را انجام بده، این سایت را به‌روز کن … فلان سایت را تا نیم ساعت دیگر حذف نکنی سرور خاموش می‌شود و …

توصیه‌ی دقیقی هم دریافت نمی‌کردم که چه مشکلی را برطرف کنم. ظرف یک هفته عذر ده مشتری خود را خواستم و سایت‌های آنها را منتقل کردم. ولی باز هم داستان ادامه داشت. سرویس ایمیل تمام مشتریان من از جمله خودم بسته شد. به همین دلیل اگر در طول سه هفته اخیر فرم اشتراک خبرنامه یا فرم درخواست طراحی وب فرستاده باشید هیچکدام به دستم نرسیده است!

هر روز با اضطراب بیدار می‌شدم که دیگر چه خبر نگران‌کننده‌ای قرار است به من بدهند. مشتریان بزرگوار شرکتی که داشتم و گاهی با یک عدم ارسال ایمیل، یک محموله‌ی تجاری خود را دچار مشکل می‌دیدند و زیان سنگینی می‌کردند، با صبوری و احترام فراوان منتظر رفع مشکل بودند.

دیدم دیگر نمی‌توانم. مشتریان و دوستانم که به من اعتماد کرده بودند، نباید تاوان می‌دادند. زندگی عادی من مختل شده بود و گاه ساعت سه نیمه‌شب باید مساله‌ای را به‌سرعت رفع می‌کردم که ده‌ها سایت با خطر قطعی روبرو نشوند.

دو هفته پس از خرید سرویس از شرکت داخلی به اندازه کل هفت سال گذشته اذیت شده بودم. به تمام مشتریانم گفتم فقط برای طراحی وبسایت در کنار شما خواهم ماند. سرویس میزبانی خود را عوض کنید. دو هفته‌ی اخیر را در حد توان بیدار ماندم، وب‌سایت‌های تمام مشتریانم را یک به یک به شرکت‌های خوب دیگر منتقل کرده‌ام و امروز بعد از هفت سال، اولین روزی است که سرور اختصاصی ندارم، ولی استرس هم ندارم. خسته‌ام، ولی خوشحالم.

بار سنگینی از روی دوشم برداشته شده. بار مسئولیت وب‌سایت‌های ده‌ها مشتری و دوست و آشنای بسیار خوب جدید، قدیمی و صمیمی. بار سنگین امانت‌هایی که در دستم بود و باید به‌سلامتی به جای دیگری منتقل می‌شد.

امروز بعد از هفت سال، انگار خیلی سبک شده‌ام. به لطف نوسانات ارزی و خدمات شرکت‌های داخلی، از بهار هیچ نفهمیدم! ولی این دو سختی، در حقیقت نعمت‌هایی بودند که مرا مجبور کردند ظرف یک ماه یک تصمیم بسیار مهم و صحیح بگیرم. دوباره وقت می‌کنم برای شما مطلب بنویسم، آموزش تهیه کنم، به طراحی وب‌سایت‌های مشتریانم برسم … از همه‌ی عزیزانی که پیگیر بودند و پیام‌های دلگرم‌کننده فرستادند بسیار ممنونم. خداوند را بابت داشتن مشتریان و همراهان صبور و فهمیده‌ای که دارم سپاسگزارم.

 


 

توسط |۱۳۹۷-۴-۶ ۱۲:۵۷:۲۴ +۰۴:۳۰تیر ۶ام, ۱۳۹۷|آموزش عمومی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

طراح بین‌المللی وبسایت، مشاور سئو و کسب و کارهای آنلاین هستم. در این وبسایت بیش از 200 محتوای آموزشی رایگان متنی، صوتی و ویدیویی برای شما تالیف کرده‌ام که مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.