دیدگاه‌های نادرست که در طراحی وب‌سایت داشته‌ام

دیدگاه‌های نادرست که در طراحی وب‌سایت داشته‌ام

اولین بار که اقدام به طراحی وب‌سایت کردم زمستان ۱۳۸۲ بود. مدیر اجرایی یک مرکز آموزش پزشکی هومیوپاتی در دهکده‌ی دانش دبی (Dubai Knowledge Village) شده بودم و تقریباً تمام کارهای اجرایی بر عهده‌ام بود. آماده‌سازی و صفحه‌آرایی و چاپ جزوات، تهیه‌ی CDهای آموزشی، کارهای متنوع دیگر و طراحی وب‌سایت.

من کامپیوترکار قابلی بودم، ولی با طراحی وب‌سایت آشنایی نداشتم. درنتیجه به شکل خودآموز، با نرم‌افزار مایکروسافت فرانت‌پیج Microsoft FrontPage یک وب‌سایت ساختم.

آن تجربه باعث شد جرئت پیدا کنم و برای چند شرکت دیگر در دبی هم وب‌سایت‌هایی درست کنم. بسته‌ی آموزشی فلش لیندا (lynda.com) را تهیه کردم و با نرم‌افزار ادابی فلش (Adobe Flash)، انیمیشن‌هایی برای صفحه‌ی اول وب‌سایت‌ها درست می‌کردم و خیلی لذت می‌بردم که طرحی خیلی زیبا و حرفه‌ای ساخته‌ام … ولی اشتباه می‌کردم.

اشتباه بزرگ

اشتباه اصلی من در آن زمان این بود که فکر می‌کردم طراحی یعنی ظاهر. این اشتباه را همین‌الان، افراد بسیار زیادی مرتکب می‌شوند و این را از نوع پرسش‌های مخاطبان کانال و وب‌سایتم درک می‌کنم.

برای همین در طول این هفته دو صوت آموزشی با موضوع اشتباهات مهلک در راه‌اندازی یک وبسایت و طراحی آن، درباره‌ی ابعاد دیگر طراحی وب‌سایت هم صحبت خواهم کرد. در دنیای امروز، طراحی وب‌سایت فقط طراحی ظاهر نیست و یک طراح، باید در پشت‌صحنه‌ی سایت به نکات فراوانی توجه کند.

یک رستوران برای موفق‌شدن علاوه بر میز و صندلی و دکور، به آشپزخانه‌ی قدرتمند و خدمت‌رسانی خیلی خوب نیاز دارد و یک خودرو خوب هم علاوه بر بدنه‌ی زیبا، نیاز به موتوری قدرتمند دارد. وب‌سایت هم همین‌طور است.

بنابراین اگر قصد دارید وب‌سایت شخصی یا شرکتی داشته باشید، لازم است با جنبه‌های مختلف ظاهر و باطن طراحی وب‌سایت بیشتر آشنا شوید و بدانید که در دنیای امروز، طراحی وب بسیار گسترده‌تر از جنبه‌های گرافیکی و ظاهری است.

(دهکده دانش دبی، در حال حاضر به نام پارک دانش دبی Dubai Knowledge Park شناخته می‌شود.)


توسط | ۱۳۹۶-۵-۱۴ ۰۲:۳۰:۲۴ +۰۴:۳۰ تیر ۳۱ام, ۱۳۹۶|آموزش عمومی, متنی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.