تحریم‌های اینترنتی و کامپیوتری تمام‌نشدنی علیه کاربران ایرانی

تحریم‌های اینترنتی و کامپیوتری تمام‌نشدنی علیه کاربران ایرانی

در طول دو سه هفته گذشته، کمتر وقت کرده‌ام برای شما صوت و ویدئو آماده کنم. دلیل این مساله آن است که تحریم‌های اینترنتی و کامپیوتری علیه کاربران ایرانی، آن‌قدر کارهای خارج از برنامه برای من درست کرده است که مجبور شده‌ام به قیمت بیدارماندن‌ها و حداقل استراحت روزانه، به ده‌ها نفر کمک کنم که وب‌سایت‌های خود را از گزند این تحریم‌ها نجات دهند.

دو هفته پیش تحریمی علیه سرورهای میزبانی وب یک شرکت (صرفا به دلیل داشتن دامنه‌های ir) باعث شد که یک هفته تقریبا بیدار باشم که وب‌سایت‌های بیش از یکصد کاربر ایرانی را از حذف شدن نجات بدهیم، از چند روز پیش هم تحریمی علیه دامنه‌های بین‌المللی (مانند com) که مالکان آن ایرانی هستند به وجود آمده و باز حجم بسیار زیادی از کار و مشاوره هست که باید برای دوستان و مشتریانم انجام بدهم.

(اطلاعات بیشتر در این نشانی http://alef.ir/vdcezx8evjh8owi.b9bj.html?493218 )

در وب‌سایتم و کانالم کوشش کرده‌ام نشان بدهم کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین چقدر می‎توانند مفید باشند و به اشتغال جوانان و بانوان خانه‌دار کمک کنند، ولی این افسوس هم وجود دارد که تحریم‌های متعدد اینترنتی علیه کاربران ایرانی کوچکترین تغییری نکرده‌اند و بلکه بدتر هم شده‌اند.

کاش عزمی جدی در دولت‌مردان ما باشد که تمرکز خود را تنها بر روی مقابله با تحریم‌های نفت و صنعت هواپیما و سیستم بانکی و … نگذارند و با تحریم‌های ناجوانمردانه دنیای کامپیوتر و اینترنت هم مقابله جدی بشود تا بتوان از پتانسیل عظیم دنیای اینترنت برای کارآفرینی و اشتغال هرچه بیشتر کاربران ایرانی استفاده کرد.


توسط | ۱۳۹۶-۴-۲۸ ۱۳:۰۵:۵۲ +۰۴:۳۰ تیر ۲۸ام, ۱۳۹۶|آموزش عمومی|۲ نظرات

در باره نویسنده :

مدرس IT، مشاور کسب و کارهای آنلاین و طراح وب هستم. امیدوارم در این وبسایت از بیش از 200 آموزش رایگان متنی، صوتی و ویدیویی که برای شما تهیه کرده‌ام لذت ببرید. این آموزش‌ها مربوط به کسب و کارهای آنلاین، کسب درآمد، کاربرد کامپیوتر در کار و زندگی، رشد شخصی و حال خوب است. لطفا برای اطلاعات بیشتر، صفحه «درباره من» را ببینید.

۲ ديدگاه

  1. سلمان ۶ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۱ ق.ظ - پاسخ دادن

    سلام
    سایت شکن (shecan.ir) راه قانونی برای دور زدن تحریم‌های اینترنتی ارائه کرده به این صورت که فقط با تغییر DNS شما دیگه تحریم نیستید

ثبت ديدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.