عبور از تردید

۰
0
تردید تصمیم موفقیت

تجربه‌ی من اینطور نشان می‌دهد که وقتی قرار است شخصی یک وب‌سایت برای خودش داشته باشد، مدت زیادی را با ذوق و شوق صرف پرداختن ایده می‌کند. در اینترنت جستجو می‌کند، وب‌سایت‎های مشابه را می‌بیند، رویاپردازی می‌کند، وقت زیادی صرف می‌کند که اسم مناسبی برای دامنه انتخاب کند … سراغ یک طراح وب می‌رود.

به نقطه‌ای می‌رسیم که همه‌چیز آماده است و آن شخص باید شروع به نوشتن و درج مطلب کند. وب‌سایتش افتتاح شود و در معرض دید قرار بگیرد.

بخش قابل ملاحظه‌ای از افرادی که من دیده‌ام در این نقطه توقف می‌کنند. تمام آن رویاها و وقت‌گذاشتن‌ها و … ناگهان جای خود را به یک سکوت و تردید می‌دهد. تردیدی که بسته به شخصیت افراد ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

نظیر این رفتار را بسیار دیده‌ایم. مثلا شخصی که به یک دوره آموزشی می‌خواهد برود و درست در لحظه ثبت نام، منصرف می‌شود. شخصی که قصد ساخت خانه دارد و وقت زیادی در بازار به دنبال زمین و … می‌گردد و در لحظه انتخاب، منصرف می‌شود و تردید می‌کند. شخصی که قصد مطالعه برای امتحان دارد و همه شرایط را که آماده کرد، به جای این که سراغ مطالعه برود، دوباره وقت‌کشی می‌کند و دنبال بهانه‌ای برای درس نخواندن می‌گردد.

در زندگی بارها به این نقاط تصمیم و تردید می‌رسیم. شاید تفاوت افراد موفق با دیگران این است که در این نقاط ، درنگ زیادی نمی‌کنند و به‌موقع از آن عبور می‌کنند.

 • اراده‌ی تغییر

  یادداشت امروز من برای کانال تلگرامی تفکر سیستمی پنج سال پیش همین ایام، آخرین ماه‌های زندگی…
 • دیگران و سه ویژگی افراد موفق

  دیگران و سه ویژگی افراد موفق

  افراد موفق اسرار عجیب یا استعدادهای خارق‌العاده ندارند. شاید تاکید فراوانی که در کشور ما ر…
 • من و کاسب سنتی مغازه کناری

  من و کاسب سنتی مغازه‌ی کناری

  دفتر کار من در مجتمعی است که عموماً کسب‌وکارهای سنتی دارند. ازنظر مغازه‌داران قدیمی دوروبر…
مقالات بیشتر درباره‌ی رشد شخصی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *