تحریم‌های اینترنتی و کامپیوتری تمام‌نشدنی علیه کاربران ایرانی

۰
0

در طول دو سه هفته گذشته، کمتر وقت کرده‌ام برای شما صوت و ویدئو آماده کنم. دلیل این مساله آن است که تحریم‌های اینترنتی و کامپیوتری علیه کاربران ایرانی، آن‌قدر کارهای خارج از برنامه برای من درست کرده است که مجبور شده‌ام به قیمت بیدارماندن‌ها و حداقل استراحت روزانه، به ده‌ها نفر کمک کنم که وب‌سایت‌های خود را از گزند این تحریم‌ها نجات دهند.

دو هفته پیش تحریمی علیه سرورهای میزبانی وب یک شرکت (صرفا به دلیل داشتن دامنه‌های ir) باعث شد که یک هفته تقریبا بیدار باشم که وب‌سایت‌های بیش از یکصد کاربر ایرانی را از حذف شدن نجات بدهیم، از چند روز پیش هم تحریمی علیه دامنه‌های بین‌المللی (مانند com) که مالکان آن ایرانی هستند به وجود آمده و باز حجم بسیار زیادی از کار و مشاوره هست که باید برای دوستان و مشتریانم انجام بدهم.

(اطلاعات بیشتر در این نشانی http://alef.ir/vdcezx8evjh8owi.b9bj.html?493218 )

در وب‌سایتم و کانالم کوشش کرده‌ام نشان بدهم کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین چقدر می‎توانند مفید باشند و به اشتغال جوانان و بانوان خانه‌دار کمک کنند، ولی این افسوس هم وجود دارد که تحریم‌های متعدد اینترنتی علیه کاربران ایرانی کوچکترین تغییری نکرده‌اند و بلکه بدتر هم شده‌اند.

کاش عزمی جدی در دولت‌مردان ما باشد که تمرکز خود را تنها بر روی مقابله با تحریم‌های نفت و صنعت هواپیما و سیستم بانکی و … نگذارند و با تحریم‌های ناجوانمردانه دنیای کامپیوتر و اینترنت هم مقابله جدی بشود تا بتوان از پتانسیل عظیم دنیای اینترنت برای کارآفرینی و اشتغال هرچه بیشتر کاربران ایرانی استفاده کرد.


مقالات بیشتر درباره‌ی آموزش عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *